Programok szülőknek,

kamaszoknak, pedagógusoknak

Napjaink egyik legnagyobb kihívása, hogy a digitális világ eszközeinek használata mellett hogyan őrizzük meg az offline értékeket, tartsuk meg a szoros szülő-gyerek kapcsolatot, és egyáltalán, hogyan támogassuk gyerekeinket a tudatos online-offline hétköznapok kialakításában.

Ebben segítenek interaktív előadásaink, workshopjaink kamaszoknak, szülőknek és pedagógusoknak.

Interaktív előadás szülőknek:

Online-offline egyensúly

(kis lépésekkel a kiegyensúlyozott családi hétköznapokért)

Minden szülő vágya, hogy gyerekével a kamasz-években is megőrizze a szoros kapcsolatot, de ebben manapság minden családban az elsőszámú kihívás és konfliktusforrás a gyerekek kütyühasználata. Az interaktív előadás célja megoldási stratégiákat és gyakorlati javaslatokat adni szülőknek és/vagy pedagógusoknak a kütyühasználattal kapcsolatban (mobil, játékok, közösségi média).


A kétórás programon interaktív előadás keretében beszélgetünk arról, hogy hogyan lehet kis változtatásokkal nagy hatást elérni annak érdekében, hogy megteremtsük a családi hétköznapok online-offline egyensúlyát. Beszélünk arról, hogy jó módszer-e kütyümegvonás mint fegyelmezési eszköz. Vajon átlépjük-e gyerekünk személyiségi jogainak határait, ha korlátozzuk a telefonhasználatot? Egyáltalán, melyek azok a helyzetek, amikor érdemes korlátozni a telefonhasználatot? Mennyi online játék „fér bele” a napba (és a türelmünkbe)? És talán a legfontosabb: hogyan alakítsunk ki konszenzust a gyerekünkkel a közösségi média használatával kapcsolatban, hogy minimálisra csökkentsük a kütyühasználattal kapcsolatos otthoni feszültséget?


A résztvevők egy szemléletformáló facilitált beszélgetésre és előadásra számíthatnak, amelynek során számos, hétköznapokban használható gyakorlati ötletet vihetnek magukkal és építhetnek be a családi életükbe.

Workshop kamaszoknak I:

(12-16 éves kor között):

Előzzük meg az otthoni vitákat a kütyühasználattal kapcsolatban!

„Tedd már le a telefont, és csinálj valami mást!” Te is unod a témát? Vessünk véget együtt ezeknek a vitáknak!

Morognak a szülők, ha bedugott füllel zenét hallgatsz, pedig az ő kezükben is folyamatosan ott a telefon? Előzzük meg az otthoni feszültséget a kütyühasználattal kapcsolatban!

 

Mire jók a kütyük, és mikor érdemes kicsit offline létezni?

Közösségi média, chat, zenehallgatás, online játékok. Könnyű azt mondani, hogy „csináljunk valami mást”, miközben az egész életünk online zajlik. Ott vannak a barátaink, minden izgalmasabb és gyorsabb. Miért is tennénk le néha ezeket az eszközöket, ha közben kimaradunk a körforgásból?

 

A kétórás workshopon egy játékokkal tűzdelt beszélgetésre számíthatsz, amit aztán a hétköznapokban remekül tudsz majd hasznosítani. Még az is lehet, hogy a végén te segítesz kialakítani azokat az otthoni kütyühasználati szabályokat, amelyekkel megelőzhetitek a vitákat. A szülők is elégedettek lesznek, és te sem maradsz ki semmiből.


Nem lehetetlen a küldetés, együtt kitaláljuk, hogyan csináljuk!

Workshop kamaszoknak II.

(14-18 éves kor között):

Kommunikáció a digitális korban: hogyan válasszuk ki a megfelelő kommunikációs csatornát különböző szituációkban

Hogy üzenj a tanárodnak, ha késel? Mikor hívd fel a szüleid és mikor elég egy Messenger üzenet? Nyomasztó, veszélyes vagy hasznos, ha helymeghatározó segítségével megosztod a környezeteddel, hogy merre jársz? Miről érdemes üzenned a social media posztjaidban és „történeteiben”? Mi az a téma, amit érdemes négyszemközt tartani, és mit osszunk meg csoportos chat-ben? Mit üzenünk a külvilág felé a kommunikációnkkal? Hogyan kerüljük el a félreértéseket, ezáltal a vitákat? Mit üzennek kommentjeink rólunk? És egyáltalán illik-e chat-ben szakítani?

 

Személyes találkozó, telefonhívás, e-mail, chat, lájk, selfie megosztás, „élőzés”. Mit mire használjunk, mikor és hogyan?

A lehetőségek tárháza végtelen, de nagyon nem mindegy, hogy kinek, mit, hogyan, mikor és milyen csatornán üzenünk.

 

A kétórás workshopon azzal foglalkozunk, hogy melyik csatornát mire használjuk, kinek és hogyan érdemes kommunikálnunk, ha az üzenetünket a legjobban szeretnénk továbbítani! Egy játékokkal tűzdelt beszélgetésre számíthatsz, amit aztán a hétköznapokban remekül tudsz majd hasznosítani.


Mert 0-24-ben kommunikálunk, csak nem mindegy, hogy hogyan.


Egyéni konzultáció szülőknek

Elharapózott a gyerek kütyühasználata, és megmérgezi a családi mindennapokat?

Vagy még nem tartotok itt, de nem szeretnéd, ha visszafordíthatatlanul eltávolodnátok egymástól?

"Mindenkinek" van már telefonja, "mások" korlátlanul játszhatnak, fent vannak az összes közösségi csatornán, te viszont szülőként elveszettnek érzed magad azzal kapcsolatban, hogy hogy kezeld ezt a nyomást?

Vagy már ki sem tudod robbantani a gyerek kezéből a telefont?

Nem tudod, mi történik vele, kikkel barátkozik az online térben?

Nem ismered az online világ veszélyeit, de szeretnéd megvédeni a gyereket ezektől?

Nem szeretnéd a környezeteddel megosztani az aggályaidat, vagy nincs olyan barátod, ismerősöd, aki tényleg tudna segíteni?


Az egyéni online konzultáción csak Te vagy, és csak a Ti nehézségeitekről, kihívásaitokról beszélünk. Olyan gyakorlati megoldásokat keresünk, amelyeket azonnal alkalmazhatsz a mindennapokban.

A konzultáció ideális esetben egy öthetes folyamat heti egy másfél órás online találkozóval, de lehetőség van egyszeri konzultációra is.

Érdeklődöm a programok iránt - Kapcsolatfelvétel

Share by: